Mis on mooruspuusiid?

Mooruspuusiid on parima kvaliteediga siid, mida on võimalik leida. Mooruspuusiidi valmistatakse siidiussidest, keda kasvatatakse erilistes tingimustes. Ühtlasi on tegemist kõige kallima siidiliigiga.

Miks on see nii kallis ning miks see on teistest siidiliikidest parem? Hiinlaste poolt aastatuhandeid arendatud ja täiustatud tehnika tõttu on nad eksperdid kõige peenema siidi valmistamisel.

Mooruspuusiidi tehakse Bombyx mori siidiusside röövikutest. Röövikul on üks töö: muneda mune. Kui ta on munenud umbes 500 muna, on ta töö tehtud ning ta sureb. Pisikesi nööpnõelasuuruseid mune hoitakse 18ºC juures ning temperatuuri tõstetakse aeglaselt ja väga hoolikalt 24ºC juurde, et munad kooruksid.

Piskestele sündinud siidiussidele toidetakse 24/7 mooruspuulehti (Bombyx Mori röövikud söövad ainult mooruspuulehti). Peale kuud mooruspuulehtede söömist, on siidiusside kaal tõusnud umbes 10 000 korda ning neil on piisavalt energiat, et kedrata kookon. Siidiussil võib kuluda 3-8 päeva, et kookon moodustada.

Kookoneid hoitakse mitu päeva soojas kohas. Seda tehakse äärmise hoolikusega, et siidiussid ei kooruks röövikuteks, sest see rikuks kookoni ja murraks siidiniidi. Kookonitest siidi saamiseks asetatakse need vette, et siidiniiti pehmendada. Seejärel keritakse niit kookonist lahti. Üks niit võib olla kuni 1463m pikk.Ühe mooruspuusiidi niidi loomiseks on vaja kokku kududa 4-8 siidiniiti.

Siidiusside elutsükkel võib olla küll lühike ning vaid ainsa sihiga siidi tootmiseks, kuid neid hellitatakse nende kogu eluaja jooksul. Lisaks pidevale tohutule mooruspuulehtede küllusele, kontrollitakse nende ümbrust tõsiselt, et vältida nii tugevaid helisid kui ka vängeid lõhnu, alates kalalõhnast, lõpetades inimhigi lõhnaga.

Protsessi tulemuseks olev mooruspuu siidiniit on tugevaim naturaalne kiud maailmas ning on hämmastavalt vastupidav. Sama diameetriga teraskiud on nõrgem kui sama diameetriga siidikiud.

Mooruspuu siidikiud on samuti ka pehmem, peenem ja heledama ühevärvilise tooniga kui vabalt elavate siidiusside siid, kuna vabas looduses peavad siidiussid rahulduma kõikide taimedega, mis nende ulatuses on.

Mooruspuusiidi tuntakse ka kui kultiveeritud siidi ning bombyx-siidi, kuid mooruspuusiid on enim kasutatud termin. Sellele viidatakse vahel ka selle tüübi järgi – nagu poolitud siid.

Kui sa otsid kõige luksuslikumat, vastupidavamat ja peenemat siidpesu, otsi siidlinu, mis on 100% mooruspuusiid ning voodikatteid, mis on 100% mooruspuusiidi niidist.

Mooruspuusiid on muuhulgas ka 100% hüpoallergeeniline, lõhnatu ning ei vaja nii palju õhutamist, kui mõni madalama kvaliteediga siidiliik.

Kõik MsFurs’i tooted on tehtud mooruspuusiidist – kõige luksuslikum siid kogu maailmas.